Header

Koło Naukowe Prawa Europejskiego nie zwalnia i już teraz zaprasza Was na zapewne jedno z najciekawszych spotkań w tym semestrze!

2 grudnia – z inicjatywy Katedry Prawa Europejskiego UW oraz Katedry Prawa Międzynarodowego i Prawa UE w Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego, przy współpracy Koła Naukowego Prawa Europejskiego – odbędzie się Seminarium poświęcone tematyce BREXITU oraz GREXITU – „Wyjść czy nie wyjść oto jest pytanie”.
Nasi wybitni goście – eksperci w dziedzinie opowiedzą jak z punktu widzenia prawa UE wygląda kolejno wyjście z UE czy strefy euro. Odbędzie się także wstępny panel studencki.

Na konferencji komentarz do artykułu 50 TUE wygłosi prof. Anna Zawidzka-Łojek: doktor habilitowany nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Prawa Europejskiego oraz kierownik Podyplomowych Studiów Prawa Europejskiego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Absolwentka King`s College University of London (with Merit). Współtwórca (2005 r.) i pierwszy opiekun Koła Naukowego Prawa Europejskiego. Autorka i redaktorka publikacji z zakresu prawa Unii Europejskiej i prawa międzynarodowego, specjalizująca się w zagadnieniach prawnych związanych z funkcjonowaniem rynku wewnętrznego Unii Europejskiej oraz stosowaniu zasady niedyskryminacji w prawie unijnym. Prowadzi wykłady, szkolenia i seminaria z prawa unijnego. Członek International Law Association oraz King`s College London Alumni.
Z kolei aspekty prawne wyjścia ze strefy euro przedstawi prof. Jan Barcz: profesor prawa, kierownik Katedry Prawa Międzynarodowego i Prawa UE w Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Długoletni dyplomata, pełnił m.in. stanowisko ambasadora RP w Wiedniu. Profesor był m.in Ambasadorem RP w Wiedniu, dyrektorem Departamentu UE w MSZ. Autor podręczników, monografii, oraz ponad 100 artykułów o tematyce unijnej

Spotkanie odbędzie się 2 grudnia o godzinie 17.00 w sali A2 Collegium Iuridicum II .
Jeżeli interesujecie się prawem UE, nie może Was na nim zabraknąć.

Serdecznie zapraszamy!

Czy chcecie wiedzieć więcej o pracy w Unii Europejskiej?
Czy interesuje Was taka ścieżka kariery?
Jeżeli odpowiedź brzmi tak – zapraszamy na kolejne spotkanie Koła Naukowego Prawa Europejskiego.

Naszym gościem będzie Pan Mateusz Mądry – pracownik Europejskiej Agencji Leków z siedzibą w Londynie, absolwent WPiA UW, a obecnie także doktorant w Katedrze Prawa Administracyjnego UW

Nasz gość opowie między innymi:
- o tym jak dostać się do pracy w agencjach UE, procedurze rekrutacji oraz wymaganych kompetencjach;
- a także o nowych kierunkach w prawie farmaceutycznym, którym na co dzień zajmuje się nasz gość.

Jeżeli interesuje Was Unia lub prawo farmaceutyczne, nie może Was zabraknąć !

Ze względu na chorobę naszego gościa jesteśmy niestety zmuszeni przełożyć spotkanie. Odbędzie się ono w środę 18.11.2015 r. o 20:00 w sali 3.4 Collegium Iuridicum II.

Serdecznie zapraszamy!